2019’da akıllı telefonlardan beklenen 5 yenilik
0

Samsung Galaxy S9’dan iPhone XS’e yeni  çıkan akıllı telefonlar ile dolu bir yıl oldu. Ancak gelecek teknoloji ile ilgili fısıltılar ve alınan patentleri göz önüne alarak bir içerik hazırlamaya çalıştık.

5 G Telefonlar Hakkında

5G hala geliştirme aşamasında olsa da yeni jenerasyon telefonlar bu özelllikleri  ile ön planda olacaktır.  Ve elbette pazarlamada bu özellik önemli rol üstleneceğe benziyor.  Büyük markalar 2019 bitmeden 5G teknolojisini kullanacaklarını söylüyorlar.

5 G’nin size faydası nedir? Dosya indirme hızlı olacak gibi  görünüyor.  Ayrıcayükleme de aynı şekilde olacak elbette bu film izlerken ve oyun oynarken de size artı avantaj sağlayacaktır.

Katlanabilir Teknoloji  Özelliği

Katlanabilir telefonlar şimdilik hantal ve pahalı olacak ancak sonrasında geliştirileceğine ve iyileştirileceğine eminiz.  Ve size bir müjdeli haber daha verelim.  ZTE Axon M gibi – Royole FlexPAi gibi gerçekten bükülen ekranlardan bahsediyoruz.  Android, yeni bir cihaz dalgasına hazırlanırken boyut olarak değişen ekranlar için  ancak Apple bu teknolojiye uyum sağlaması biraz zaman alacağa benziyor.

Daha Fazla Kamera Lensi

Kuşkusuz telefon seçimlerinde en çok tercih edilen fotoğraf özellliği, sadece ülkemizde böyle değil çok fazla yerde bu şekildedir.  Böyle olunca kamera lenslerinin önemi iki kat artıyor.  Üç ve dört objektifli kameralar gördük gelecek yıl ise bunun ötesine geçeceğe benziyor gibi…

Gelecekteki bir LG amiral gemisi telefona geldiği iddia edilen hexa-lens kamera durumunda, biraz farklı açılardan bir dizi çekim yaparak, kamera çeşitli etkileyici 3D ve hareket efektleri üretebilir.

2019 telefonlarındaki kameralar, 2018 seleflerinden önemli ölçüde daha iyi olabilirdi.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X