2020 Apple iPhone ve Son Söylentiler
0
  • Apple’ın Eylül 2019’da yenilenmiş iPhone’lar çıkması bekleniyor ve yeni cihazlarla ilgili söylentiler çoktan yayılmaya başladı bile… 2019’dan sonraki yıllarda iPhone’lar ile ilgili yeni söylentiler hakkında son dedikodulara bir göz atalım.  Yüzde yüz aynı şekilde olmasa da 2020 ıphone ile ilgili beklememiz gerekn teknoloji hakkında bir fikir veriyor.

DigiTimes sitesinden yayılan söylentilere göre Apple’ın 2020’de, 5.42,6.06 ve 6,67 inç’te üç OLED ıphone’u piyasaya süreceği düşünülüyor.

Lazer Donanımlı 3D Arka Kamera

2020 yılında, Apple’ın ıPhone’da lazer destekli bir çekim için 3D arka kamera eklemeyi  planlıyor.  Derinlik algısı  ve sanal nesnelerin daha iyi yerleştirilmesi için izin verecek ve aynı zamanda daha iyi derinlik yakalayabilen fotoğraflarla destekleyecektir.

Kamera cihazdan 15 metreye ladar alanları tarayabilecektir. Apple’ın n yüzünde TrueDepht kamerası 3D teknolojisini kullanıyor. Ancak kızılötesi ve lazer ile çalışmadığı için yalnızca 25-50 cm mesafede  çalışıyor.  Apple ve Sony’nin grüşmelere başladığı söyleniyor. Kamera üçlü mercekli bir kamera olacak ve Apple da gelişmiş fotoğraf çeken araçlar sunmayı planlıyor.

5G

Apple, Qualcomm  ile devam eden bir dava nedeni  ile 220 iphone’larında Intel’in 5G teknolojisini kullanmayı planlıyordu. Apple, Qualcomm ile olan anlaşmazlığını çözdü.  Ve şimdi Qualcomm 5G, 2020 ıphone programında kullanılacaktır.

OLED

2019 Iphone’daki iphone XR’nin halefi, Apple’in 220’de başlayan tüm OLED serisine geçiş yapması muhtemel olduğu söyleniyor.  LCD ekrana sahip olan ıphone, Wall Street Journal’a göre Apple, daha esnek ahize tasarımına sahiptir.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X