2020’ye ne kaldı? Geleceğin Telefon Teknolojisine Hazır Mısınız?
0

Geleceğin teknolojisi her birimizi meraklandırıyor.  2020’ye ne kaldı?  Gelecek yıl neler gelişecek kısaca göz atalım mı?

  1. Qualcomm Snapdragon 855 İşlemci 
  2. Üçlü Arka Kameralar ve Çift Ön Kameralar
  3. Geliştirilmiş AI 
  4. 5G Desteği, 4G’den hızla 5G’ye geçiş
  5. Daha Hızlı Ekran ve  Parmak İzi Tarayıcıları 

En yeni teknolojiyi geliştiren  Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei, LG, HTC ve Google gibi markalar beklentilerimizin üstünde teknolojik yeniliklerin sözünü veriyor. Iphone XS, Samsung Note 9, Samsung A9  ve Huwai P20 PRO,  ve yeni Mate 20 serisi gibi  gelecek akıllı telefonlardan ne bekliyorsunuz? 

CPU, RAM ve Ekran Çözünürlüğü

2025 yılına kadar başlıktaki özelliklerin geliştirileceği söyleniyor, ancak ne ölçüde ? CPU, RAM ve Ekran Çözünürlüğüne odaklanalım.

  • İşlemcinin 3.5 + GHz CPU
  • 12+ GB civarında RAM
  • 4K – muhtemelen 5K – Ekran Çözünürlükleri – Bezel Free

Veri aktarım hızları (Wi-Fi ve 4 / 5G) gibi diğer birçok teknoloji hızla artmaya devam ederken, CPU hızlarının şu anda elde edebileceği önlemleri büyük ölçüde azaltan temel fiziksel sınırlar vardır. Gibi telefonların saat hızını 2025 yılına kadar çok daha fazla artmasını beklenmiyor. 

Olduğu söyleniyor ki, çok çekirdekli masaüstü işlemcilere daha büyük bir dönüş görmeye başlıyoruz ki bu da umarım telefonlara da taşınır. Telefonlarda 8 tane çekirdek işlemcimiz var, bu yüzden potansiyel olarak daha yüksek bir sayıya ulaşabildik – 16+

Ayrıca birçok üreticinin SoC’ye özel donanım geliştirmeye odaklandığını görüyoruz. Bu, şüphesiz önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da büyüyecek ve daha da büyüyecek ve bu bölümün temelde platoda olduğu gibi önemini görmek için ana CPU’ya bile rakip olmaya başlayabilir.

RAM’e gelince, bunun yeni programlar ve teknolojilerin gerektirdiği şekilde istikrarlı bir şekilde artmasını bekliyorum. RAM’in çok daha fazla artması akıllıca olsa da, çoğu insan sadece internette gezinmek ve mesajlaşmak için kullandığında, 32 GB RAM’e sahip bir telefonu piyasaya sürmek pek mantıklı gelmiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X