ASUS ZenFone Lite L1 Özellikleri
0
ASUS ZENFONE LİTLE L1 NASIL TELEFON

Asus cep telefonları ZenFone ve Laser olarak isimlendirilmiştir. Tüm dünyanın kabul ettiği; Asus kalitesinin güvenilirliği ve kaliteli donanıma sahip olduğu gerçeğidir. Zen tasarımları ile oldukça şık görünümlü tasarımlara dönüşen her bütçeye uygun Asus akıllı telefonları 2019 yılı için Asus ZenFone Lite L1 üretti.
Asus yüksek kalitede işlemcisi, ekran çözünürlüğü yüksek ve geniş bellek alanları ile en uygun fiyatlar ile tercih edebileceğiniz güvenilir bir markadır. Asus ZenFone Lite L1 yüksek pil gücüne sahip şık tasarımını gördüğünüzde gözlerinizi ondan alamayacaksınız.
İsminden anlayabileceğiniz üzere Asus ZenFone Lite L1 segmentinde başlangıç olarak hedefleniyor. Telefon 100 doların altında Snapdragon 430,5.45 inç HD + paneli, 2 GB – 16 GB bellek yapılandırması,13 MP arka kamera ve 3000mAh pil alıyorsunuz.

Asus zenfone lite l1
Asus ZenFone Lite L1 cep telefonunda 720×1140 piksel ekran çözünürlüğü ile 5.45 ekran boyutuna sahiptir. Tıpkı Asus’un oyun tabanlı akıllı telefonları gibi Android v8.0(Oreo) işletim sisteminde çalışıyor. Cihaz, Octa çekirdek, 1.4 GHz, Cortex A53 ile çalışıyor. İşlemci 2 GB RAM ile eşleştirilmiştir. Batarya ile ilgili olarak 3000 mAh değerine sahip olup, bunun üzerinde arka kamera söz konusu olduğunda bu cep telefonunun 13 MP kameraya sahip olduğu belirtmemiz gerekiyor. Işık sensörü, yakınlık sensörü, pusula: Peki, parmak izi sensörüne sahip mi? Hayır, Asus ZenFone Lite L1 model cihazda parmak izi sensörü bulunmuyor. Oyunların sorunsuz çalışmasını sağlayan grafiksel performans için, bu telefonun bir Adreno 505 GPU’su var.
Cep telefonlarında tasarım en önemli özelliklerden biridir. Ağır telefon pek tercih edilen bir cihaz olmuyor. Asus ZenFone Lite L1 akıllı telefon 8,1 mm inceliğinde ve 140 gram ağırlığındadır.
Asus ZenFone Lite L1 özel bir microSD kart yuvasıda bulunuyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X