Geleceğin Cep Telefonları Nasıl Olacak?
0

2020 yılından sonrası için tahmin yürütelim mi?  Yeni nesil cep telefonları nasıl olacak, gelecek ile ilgili filmlerde gördüğümüz teknolojiyi aşan hayal gücüne sahip dahiler var mı?  Ve bu dâhilere fırsat verilirse karşımıza çıkacak inovasyon harikaları nelerdir?  Hadi gelin geleceği tahmin edelim ve biraz falcılık oynayalım.

2019 yılında başlayan yenilikler CPU işletim sistemi, RAM, batarya, kamera ve ekran yenilikleri ile kullananın ihtiyacına cevap verdi. Ancak katlanabilir telefon dâhil birçok gelişme artık kullanıcıların beklentileriniz de oldukça arttırdı.

Herkesin derdi hız aslında o kadar çok işimizi telefonumuz üzerinden hallediyoruz ki!  Evinizi izlemek için indirdiğiniz izleme sistemlerinden tutun, müzik dinleme programlarına hepsi akıllı telefonun uzun hızını etkileyen faktörlerden biridir.   2020’li yıllar size ne vaat ediyor?  5G teknolojisi 1000 Mbps ve üstüne yükseltmeyi öngörüyor.  Gelişen teknoloji ile 5-30 Gbps’lik gerçek hıza ulaşması öngörülüyor.

Bu hız donanımı mutlaka etkileyecektir. Ve telefon şirketleri bant aralığını açtığı takdirde indirme hızlarında büyük farklar söz konusu olacaktır.  Her durumda 2025 ve sonrasında telefon erişim hızlarında büyük fark olacaktır.

Bir başka konu işlemci hızı konusunda şuan çok iyimser olmamakla birlikte masaüstü işlemcilerindeki gelişmelerin telefon teknolojisini etkileyebileceğini umut ediyoruz.

RAM konusuna geldiğimizde yeni programlar ve teknolojilerin gerektirdiği şekilde istikrarlı bir şekilde artması bekleniyor.   RAM gelişmesi demek birçok işinizi akıllı telefon üzerinden yapabileceğiniz anlamına geliyor.  Özellikle zamanla yarışan sektörler için RAM kapasitesi kişileri rahatlatır.

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X