Hızlı gelişen telefon teknolojisi
0

İskoçya asıllı ABD’li bilim adamı Alexander Graham Bell, telefonu icat ettiğinde katlanabilir telefonu hayal etmiş miydi  bilinmez ancak günümüzde hayal gücünün sınırı yok.  Uzay filmlerinde görebileceğimiz teknoloji hayallerin ötesine geçti bile…  İlk telefon şirketi 1877’de kuruldu o günden bugüne araç telefonlarından mobil telefonlara hızla kendini yeniliyor ve geliştiriyor.

Hayatımızı kolaylaştıran teknolojik gelişmelerden ve  bizlere sağladığı kolaylıklardan bahsedelim.   Wi-Fi VoIP ağlarında çalışarak geleneksel taşıyıcılardan kurtarıyor.

Tüm iletişim ve eğlence ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yeterlilikte ki akıllı telefonların her geçen gün çıkan yeni süprizleri inanılmaz… hepsi bir arada taşınabilir cihaz hayallarimiz gerçek oldu.  İnterneti, ivmeölçerleri ve GPS ‘i bir araya getirecek teknoloji hakkında birkaç ipucu verelim. 

Gelecekte bir müzeye akıllı telefonunuzu yönlendirdiğinizde ziyaret saatlerinden, kurulış tarihine birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.  Katlanabilir telefon teknolojisi inanılmaz! Her geçen gün gelişen teknoloji katlanabilir telefon teknolojisini  daha ucuza alabileceğiniz noktaya gelecektir. Telefon teknolojisinin dev isimleri Google ve Yahoo gibi  büyük teknoloji firmaları ile çalışıyor.

Cüzdan taşımaktan sıkılmadınız mı?  Yakında akıllı telefonunuz ödemeler için yeterli hale gelecek ve kredi kartı yada nakit para taşımanıza gerek kalmayacaktır. Paypal ödeme sisteminin de bu konuda çalışmalara başladığı söyleniyor.

Dokunmatik telefonlar her ne kadar yeni teknoloji olsa da özellikle mail  gönderimlerinde tuşlu telefonlar tercih ediliyor. İşte bu iki fonksiyonun arasında bir sistem oluşturulabilmesi  için geliştirmeler devam ediyor.  Tuşlu telefonun güvenliği  ve dokunmatik telefonların birleştiği bir yenilik ne olabilir?  Bizde bekliyoruz.

Dünya teknolojisini bizimle takip edin.

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X