Huawei Mate 30 Serisi Dağıtıma Başladı
0
huawei mate 30

Huawei Mate 30 Pro ve Huawei Mate 30,  herkesin bildiği  üzere ilk olarak Çin pazarında piyasaya sunulmuştu. Fakat firma bu durumu değiştirmeye karar verdi. Huawei Mate 30 ve Pro ürünü, Çin pazarında çok fazla rekabet görmesine rağmen, Huawei firmasının yeni yapmış olduğu açıklamaya göre ilk satışlarında ilk 3 saat içerisinde 1 milyondan fazla sattı.
Milyar dolarlık Çin teknoloji pazarında 70 milyon dolarlık satış başlangıcı yapan telefonlar, Huawei şirketinin yüzünü güldürmeyi başardı. Başarıyı ise Google application uygulama servisleri dahil olmadan sürdürmeyi düşünen şirketin diğer modellerini satışa sunduğu ülke ise Malezya oldu. Huawei mate 30 modeli özellikleri ise 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı olan telefon için fiyat 680 dolar olarak belirlendi. Mate 30 Pro modeli ise 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile 935 dolar çıkışı ile piyasaya sunuldu.
Genel olarak baktığımızda çok da ucuz olmayan fakat bu paranın karşılığını da donanım özellikleri olarak karşılayan telefonlar, yazılım konusunda kendi yazılımlarını ürettikleri için ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Bu sorunları da yavaş yavaş çözeceklerini belirttiler.

Huawei Mate 30 Türkiye’de Satılacak mı ? 

Bu söylenti günden güne artmış olacak ki çoğu telefon kullanıcısının aklına sürekli aynı soru gelmekte. Huawei şirketinin tam olarak netleştirmediği bu satış detayı, yapımcı firma için riskli ve Pro model olarak çıkarttığı ürün için de bir o kadar ilginç durumda. Kamerası ise ön plana çıkan telefonun arka tarafındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç oranlarında büyük bir sensöre sahip.  40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörleri yer almakta.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X