Huawei P30’un beklenen fiyatı ve özellikleri
0

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de olduğu gibi Dünya genelinde de Huawei rüzgarı esti. Bunun en büyük nedeni her ne kadar Çin’in Iphone satışlarına getirdiği sınırlama olsa da Huawei’nin başarısı bu nedene bağlanmayacak kadar büyük. Modern ve kullanışlı tasarımını yüksek teknik özellikleriyle birleştiren bu modeller fiyat fayda dengesini üst düzeyde alıcılarına sundu.

Huawei P30 satış tarihi

2019 yılında satışa sunulacağı düşünülen Huawei P30 için net bir çıkış tarihi şimdilik yok. Yüksek ihtimalle Dünya Mobil Kongresi’nde Huawei P30 un teknik özellikleri ve çıkış tarihi hakkında daha net bilgiler verilecektir. Şimdilik kulağımıza gelen dedikoduları sizlerle paylaşmakla yetineceğiz.

Huawei P30 fiyatı

Huawei P20 ilk çıktığı dönemde 5500- 6000 TL arasında bir fiyata sahipti. Bu yüzden Huawei P30 da başlangıçta bu fiyatlardan alıcı bulacaktır. Sizin de bildiğiniz gibi bir süre sonra fiyatı düşecek olsa da arada büyük bir fark olmayacaktır.

Huawei P30 özellikleri

Söylentilere göre Huawei P30 ekran boyutu en az 5.8 inch olacak. Telefonun boyutu daha büyük olabilir ama muhtemelen ön çerçevenin kaplayacağı alan olacaktır. Huawei serilerinde genellikle kare düzende kameralar bulunuyordu. Huawei P30’da ise kameralar dikey bir yapı sergileyecek. Ayrıca sensör olarak Sony’nin kullanılacağı da söylentiler arasında. Büyük olasılıkla 38 MP lik yüksek keskinlik vaad eden bir sensör tercih edilecek. Daha önce Huawei’nin kullandığı çoklu kamera sistemi rakipleri tarafından takip edilmişti. Bu yüzden Huawei bu savaşı kamera sayısını artırarak körükleyebilir.

Kullanıcılar artık telefonlarının su geçirmez olmasını istiyor. Havuz ve deniz içi çekimler için tercih edilen su geçirmezlik özelliği titiz kullanıcılar için de paha biçilemez. Görünen o ki Huawei P30 da su geçirmez olacak.

Samsung’un modellerinde iyice yaygınlaşmaya başlayan temassız şarj özelliğinin Huawei P30’da da olması bekleniyor.

Huawei’nin önceki modellerinde 3400mAh- 4000mAh hücreleri bulunuyor. Bu yüzden Huawei P30 için beklentimiz en az 4000mAh. Bu da Huawei P30’un eski modellerine göre daha kısa bir şarj süresi demek.

Bir diğer öngörü de depolama alanları ve ram kapasitesiyle ilgili. Önceki modellerde 4 ila 6 GB ram kullanılığından Huawei P30’da en azından 8 GB ram kullanılacağını düşünüyoruz. Depolama alanları da 128 ve 256 GB olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X