iPhone 6s Özellikleri ve Fiyatı
0
iphone modelleri

Apple markasının son zamanların en çok dikkat çeken cihazlarından bir tanesi olan iPhone 6s telefonu hem özellikleri hem de farklı detayları ile beraber ön plana çıkmayı başaran ürünler arasında yer alıyor. Nitekim telefonun içerisine entegre edilmiş olan çok çarpıcı özelliklerinin yanı sıra fiyat ve performans kıyası yapmaya da uygun hale getirilmesi Apple markasının başarı sırlarından bir tanesi olarak değerlendirilebilir.

Cihazın oldukça farklı renkleri olduğunu belirtmek ile beraber uçak teknolojisi ile donatılmış olduğunun bu noktada altını çizmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Zira telefon tasarımı da donanımsal özellikleri de her kullanıcın ilgisini çekebilecek düzeyde olması ile beraber son derece farklı bir konumda yer alıyor. Her geçen telefonunu daha heyecan verici bir takım yenilikler ile sunmayı başaran firma iPhone 6s ile beraber bu ritüelini devam ettirmişe benziyor.

Telefonu piyasaya süreli uzun zaman olsa da hala bu cihazlarına teknik destek ve donanım imkanı veren firmanın bu cihaz için talep ettiği ücret ise 3299 lira olarak belirlenmiş durumda.

Tabi ki iPhone 6s cihazın belirli özelliklerine bu noktada göz atmanın da doğru olacağı kanaatindeyiz. Hal böyle iken cihazın ön plana çıkmasını mümkün kılan detaylarına da yakından göz atalım.

Genel Özellikler

iOS İşletim Sistemi iOS 9

İşlemci Apple A9 + M9 yardımcı hareket işlemcisi

Boyut & Ağırlık

Boy 138.3 mm

Genişlik 67.1 mm

Kalınlık 7.1 mm

Ağırlık 143 gr

Hafıza

Dahili Hafıza 32 GB

Ekran & Görüntü

Ekran Boyutu 4.7 İnç

Ekran Çözünürlüğü 1334 x 750 Piksel

Ekran Teknolojisi IPS Ekran

Ekran Tipi Multi-Touch Ekran

Kamera

Arka Kamera 12 MP

AutoFocus  Var

Flaş  Var

Ön Kamera 5 MP

WebCam & Multimedya

Video Çözünürlük 1920 x 1080 Piksel

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X