iphone En Çok Satan Modeli
0
iphone en çok satan modeli, iphone en çok hangi telefonu satılıyor, iphone en çok satan model, iphone en çok satan telefonu

IPhone en çok satılan modeli

Tüm dünyayı kasıp kavuran iphone en çok satılan modeli için tüm sayısal rakamlar açıklandı. Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus seçenekleri yılın en fazla satan akıllı telefon seçenekleri arasında yer aldı. Güvenik ve teknik başarısı tartışılmayacak boyutta olan iphone telefonların iphone 7 serisi son 10 yıla damgasını vuran akıllı telefonlar arasında yer almaktadır. Görüntü kalitesi ve kamera özellikleri ile albenisi yüksek kapasiteye sahip olan iphone 7, satış rekorları kırarken iphone en çok satılan modeli olarak dikkat çekiyor.

iPhone 7, 16.9 milyon adet satış yaparak adeta kendi rekorunu tazeledi. Bu satış rakamı cihaza tüm dünyada % 4.7 pazar payı sunulmuş. Plus seçeneği ise, 15.1 milyon adet satış yaparken tüm satışların % 4.2’lik kısmını rastlandığı belirtiliyor.

iphone en çok satan modeli, iphone en çok hangi telefonu satılıyor, iphone en çok satan model, iphone en çok satan telefonu

Yeni iPhone modellerde tasarım ile ilgili dikkat çeken bir diğer kısım ise 3.5 mm kulaklık girişinin cihazdan kaldırılması oldu. Böylece çok tartışılan hoparlör kalitesi yerine daha üst düzey çalışmalar da yeni serilerinde olacağı konuşuluyor.

Kulaklık giriş kısmını yeni iPhone modellerinde kullanmaktan vazgeçen Apple, bunun haricinde cihaza farklı bir hoparlör çıkışı ekleyerek stereo standartlarında ses deneyimi sağlamakta. Tüm dünyada 2017 yılının 2. Döneminde toplamda 360 milyon adet akıllı telefon satışı yapılırken iphone cihazların satış farkı oldukça önemli düzeyde olduğu anlaşılabiliyor. Sizler için iphone en çok satılan modeli ve teknik özellikleri ile satış sayıları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X