İphone X, İphone 8 Arasında Ki Fark
0
iphone8 vs iphone x

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sunulan iPhone 8 ve iPhone X farklı tasarımı ve özellikleriyle kullanıcıları etkilemeyi başardı. Gelişmiş iOS 11 yazılımı ile piyasaya sunulan iphone x ve iphone 8 karşılaştırma yapacak olursak iki telefonun farklılıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

iphone8 ve iphonex Ekran boyutu: iPhone 8 4.7 inç olarak imal edilmişken, iPhone X model telefon 5.8 inç boyuta sahiptir.
Kamera: Bir diğer iphone x iphone 8 arasında ki fark inceleyecek olursak, her iki telefonda 12 MP özelliğe sahipken, iPhone X’in kamerası geniş açılı ve telefoto kameraya sahiptir. Bununla birlikte; iPhone X’in ön kamerasında TrueDepth teknolojisi kullanılırken, iPhone 8’de FaceTime mevcuttur. Pil Kapasitesi: Bir başka iphone x ve iphone 8 karşılaştırma farkı ise pil kapasitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. iPhone X daha uzun pil ömrüne sahiptir.

Kimlik Doğrulama: iPhone’nun bu iki modeli kimlik doğrulama teknolojisi ile de birbirinden ayrılmaktadır. Kimlik doğrulama teknolojisinde iphone x iphone 8 arasında ki fark ise; iPhone X’te Face ID tercih edilirken, iPhone 8’de Touch ID kullanılmaktadır. Ekran Kalitesi: iPhone X model telefonlar OLED teknolojisine sahip Super Retina HD ekran ile imal edilirken, iPhone 8 IPS teknolojisine sahiptir.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X