İphone8 Detay Ve Özelllikleri
0

iphone 8 detayTeknoloji ve cep telefonu severlerin merakla bekledikleri iPhone 8 serisi cep telefonu serisi nihayet son kullanıcılarla buluştu. İPhone kullanıcılarının ve kullanmak isteyenlerin tüm beklentilerini karşılamak için Apple elinden geleni yapmış görünüyor. Yeni seri 3 farklı modelden oluşuyor. İPhone 8 iPhone 8 Pro ve iPhone X olarak isimlendirilen telefonların özeliklerini inceleyelim.

İphone8 detay olarak incelemeden önce görünüş özelliklerini inceleyelim. 5.5 inçlik bir ekrana sahip. Pro modeli Apple A11 işlemcisiyle donatılmış. İşletim sistemi olarak IOS 11 kullanan telefonlar oldukça hızlılar. Bir önceki işlemciye nazaran yüzde 70 daha fazla hızlı olan işlemci bir önceki modelden daha az güç tüketimiyle telefonun pilini daha cimri kullanımıyla dikkatleri çekiyor.

Ekran konusunda yapılan geliştirmelerle telefon ekranında 3d Touch teknolojisi kullanılıyor. Kendi sınıfındaki en güzel canlı ekran görüntülerine sahip telefon 1080 x 1920 pikselli çözünürlük değerine sahip. Telefonun kamerası incelendiğinde çok düşük ışıklı çekimlerde bile elde edilen tatmin edici görüntülere sahip olduğunu görüyoruz. Cihaz işlemcisinden aldığı güçle 4K çözünürlükte 60 fps hızında kayıt yapabilme özelliğine sahip.

Cihazın içinde 3 GB dâhili bellek ve 2 seçenekli dâhili depolama birimi bulunuyor. En düşük kapasiteli dâhili depolama birimi 64 GB ve diğer seçenek ise 256GB olarak belirlenmiş. İphone8 özellikleri nedir diye yaptığımız araştırmalarda bulacağınız en şaşırtıcı özellik ise kablosuz şarj özeliği olacak. Nihayet Apple bizi kablosuz şarj özelliği ile tanıştırdı. Bu telefon şimdiden tüm iPhone sevenlerin rüyalarını süslemekte.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X