Iphone’larda Aşırı Isınma Sorunları ve Çözümü
0

Milyonlarca kullanıcısı ve seveni olan iPhone, şüphesiz teknolojinin ve dünyanın en iyi telefon markalarından biridir. Fakat her şeyin kusuru olduğu gibi iPhone’un da birkaç kusuru bulunmaktadır. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre, kullanıcılan en çok şikayet ettiği sorunlardan biri iPhone ısınma sorunu olmuştur. Üstelik sadece iPhone’da değil, Apple markasının ürettiği tüm elektrikli cihazlarda genel olarak bir ısınma problemi vardır. Peki bu ısınma sorununu çözmek mümkün müdür, bu yazımızda size bundan bahsedeceğiz. Öncelikle, iPhone genel olarak mini bilgisayar olarak adlandırılır ve genel olarak bilgisayarlarda kullanılan fan sistemi bu telefonlarda yoktur.

İşlemcim Neden Isınıyor?
iPhone açık kaldığı süreler içinde işlemcisini kullanır ve bu süre içinde zaman geçtikçe cihazınız ısınmaya başlar. Telefonunuzun kilidinin açık olmadığı sürelerde de cihazınız ısınmaktadır. Kilidin kapalı olduğu zamanlarda işlemcinin sadece %5’i kullanılsa da, çok az da olsa, bir ısınma meydana gelebilir.

Isınma Sorununu Nasıl Çözebilirim?
iPhone’lar genelde uygulama çalıştırırken ısınır. Telefonunuzu kullanırken hangi uygulamaların daha çok telefonu ısıttığını tespit edip, uygulamaları biraz daha az kullanmayı çalışmalı ya da uygulamayla işiniz bittiğinde uygulamayı kapatmayı unutmamalısınız. Ayrıca, Ayarlar > Gizlilik (Aşşağı İnin) > Teşhis ve Kullanım sekmesine gelin. Bu sekmede telefonunuzu ısıtan tüm uygulamaları göreceksiniz. Uygulamaların ismini genel olarak 1 kere görüyorsanız bir problem yok demektir. Ama eğer bir uygulamanın ismi iki veya daha çok kez geçiyorsa, acilen o uygulamayı telefonunuzdan def edin. Bir diğer ısınma sorunu ise telefonunuzun güncel olmaması olabilir. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesinden telefonunuzu güncelleyebilir, daha rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X