Nokia 9 Yeni Teknoloji
0

Barselona’daki dünya mobil kongresinde sektörde isim yapmış kişilerden birinin sözleri  herkesi  düşündürüyor.        ” Mobil  teknolojide çok telefon az yenilik” aslında bu söze hak verelim mi bilemedik. Mobil sektörün önde gelen markaları yenilik olarak şuan aynı şeyleri sunuyor gibiler ancak belki tüketim toplumu olduğumuz için bu şekilde düşünüyor da olabiliriz.

Her markanın katlanabilir telefon teknolojisinden bahsettiğini biliyoruz.  Ancak kendini tekrarlar şekilde aynı bilgilendirmeler yapılırken, aklımızda hayal ettirilen teknoloji  henüz karşımıza çıkmış değil.

İlk 5G Nokia akıllı telefon 2019 yılında geliyor ve 2020 yenilikleri  bekleniyor.  2019 yılında çıkacak Nokia 9 penta lens kamera sistemine sahip ilk telefonu olma özelliğini taşıyor ve ayrıca HMD’nin ilk 5G akıllı telefonu da olabilir. 2019 telefon teknolojisnde Nokia hıza önem veriyor.  5G teknolojisine uyumlu akıllı telefonları yeni nesil ağdan faydalanmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, konferansta 5G’nin 2019’da ticari bir gerçeklik olacağını söyledi. “5G, her seferinde her şeyi birbirine bağlayan teknolojidir ve 2019’da 5G’ye gelecek bir dizi Android cep telefonu bekliyoruz” dedi. 5G’nin IoT’yi her zamankinden daha fazla kullanması beklendiğinden, HMD, 5G destekli akıllı telefonları piyasaya süren ilk markalardan biri Nokia olacak.

Sanatsal bir tasarıma sahip Nokia 9, inceliğini ihtiyacınız olmayan herşeyi  kaldırarak sağladı.  Nokia 9 PureView’ün katmanlarını buradan keşfedin.

Android 9 Pie ile yüklü, Nokia 9 PureView güçlü olduğu kadar verimlidir. Tercihlerinizi anlamak için AI’dan yararlanan Android 9 Pie, zamanla daha da iyileşen bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Adaptif Batarya ile şarj edilmesi daha uzun sürebilir. Uygulama Eylemleri, rutinlerine bağlı olarak kısayollarla işleri halletmenize yardımcı olur. En çok ihtiyacınız olduğunda size önerilen uygulamalardan bir dokunuş uzağınızda.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X