Samsung Galaxy J8 Özellikleri ve Fiyatı
0

Akıllı telefonlar insanların hayatında önemli bir konuma sahip olan elektronik cihazların başında gelmektedir. Kullanım oranlarının yanı sıra çok farklı mecralarda da iş yapıyor olmaları akıllı telefonların varlığının öne çıkmasını da sağlayan önemli gelişmelerden bir tanesi. Hem iletişim konusunda ilk araç olması hem boş zamanlarda oyun oynama şansını sunması hem de çeşitli uygulamalar aracılığı ile insan hayatını kolaylaştırması ilk akla gelebilecek akıllı telefon özelliklerinden bazıları olarak söylenebilir. Bunlara ek olarak Samsung firmasının amblemini taşıyan ve Android işletim sistemi ile beraber insanların hizmetine sunulan J8 cep telefonu da donanımı ve kamera sistemi ile beraber ilgi çekici boyutlarda yer almaya da devam ediyor.

Akıllı telefon tercihi yapmadan önce insanların dikkat etmesi gereken en önemli iki noktanın fiyat ve kalite olduğunu düşünmek zor olmayacaktır. Nitekim hem donanım hem tasarım hem de etiket fiyatı ile beraber sık tercih edilen cep telefonlarından bir tanesi olan Samsung J8 cihazı da belirgin özellikleri ile insanların kullanımına hazır bir noktada yer alıyor.

2.599 liralık etikete sahip olan ve tasarımı ile de sektör içerisinde fark yaratmayı başaran önemli cihazlardan bir tanesi olan Samsung J8 cihazının klasik Android işletim sistemi ile uyumlu olarak işlevlerini gösterdiğinin de bu noktada altı çizilmesi gereken elzem detaylardan biri olarak görebiliriz. Telefonun ön plana çıkan özellikleri ise şu şekilde özetlenebilir.

Teknik Özellikler
Şebeke Frekansı LTE (4G)
Mobil Veri Hızı 4.5G Uyumlu

İşlemci Özellikleri
İşlemci Hızı 1.80 GHz
İşlemci Sayısı 8 Çekirdek

Ekran Özellikleri
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Boyu 6 inch
Ekran Çözünürlüğü (px) 1480 X 720
Ekran Renk Sayısı 16 Milyon

Kamera Özellikleri
Kamera Çözünürlük 16 MP + 5 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 16 MP

Bellek
Dahili Hafıza 32 GB
Desteklenen Hafıza Kartı Micro SD
Max. Haf. Kartı Boyutu 256 GB
Mobil Ram Boyutu 3 GB RAM

Kasa
Genişlik 75,7 mm
Kalınlık 8,2 mm
Yükseklik 159,2 mm

Ekran Özellikleri
Renkli Ekran Var
Dokunmatik Var
Işıklı Ekran Var
Parmak İzi Okuyucu Var

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X