Samsung Galaxy Note8 Özellikleri ve Fiyatı
0

Samsung markası hemen her çıkardığı akıllı telefon ile beraber piyasada etkin rol oynamaya da devam ediyor. Firma özellikle kıyasıya rekabet halinde olduğu Apple ile beraber piyasayı kontrolü altında tutsa da farklı markaların gelişimi de şirketleri daha iyi cihazlar yapma yolunda teşvik ediyorlar. Özellikle Samsung markası bu noktada biraz daha ön plana çıkmayı başarmış gibi gözüküyor. Özellikle patlayan batarya skandalından sonra çıkardığı her telefonu ile beraber piyasayı sallamayı başaran ve kullanıcılarının da beklentilerine cevap veren Samsung’un inceleyeceğimiz telefonu ise Note8.

Galaxy Note 8 Özellikleri

Samsung Galaxy Note8 cihazında yer alan özellikler herkesin ilgisini cezbedebilecek bir noktada yer alıyor. Öyle ki telefonun yüksek bedelli fiyatı da bu ilginin azalmasına neden olmayacak cinsten. 5499 liradan alınması mümkün olan Galaxy Note 8 cihazının farklı bir takım detayları da insanların dikkatini çekebilecek bir konumda. Ekran büyüklüğü ve genişliği ile beraber kullanım ağını genişleten, farklı kalem türü ile mesaj yazabilme, yüksek performans ile uygulama kullanabilme, Switch özelliği ile eski telefonda yer alan her şeyi taşıma imkanı gibi pek çok sıra dışı özellik Galaxy Note8 içerisinde mevcut durumda.

Telefonun kullanıcılara sağlamış olduğu diğer özellikler de bahsedilmeye muhtaç durumda. Hemen her kullanıcının merak ettiği ilk sorulardan olan kamera, multimedya veya işletim sistemi gibi donanımsal nitelikler Galaxy Note8‘i ön plana çıkarmayı başarıyor.

Genel Özellikler
İşletim Sistemi Android 7.1.1 (Nougat)
Bellek (RAM) 6 GB
İşlemci Hızı Exynos 8895 İşlemci, 2.5GHz,1.7GHz 8 Çekirdek

Boyut & Ağırlık
Boy 162.5 mm
Genişlik 74.8 mm
Kalınlık 8.6 mm
Ağırlık 195 gr

Hafıza
Dahili Hafıza 64 GB
Harici Hafıza 256 GB’ye Kadar Arttırılabilir Hafıza

Ekran & Görüntü
Ekran Boyutu 6.3 inç
Ekran Çözünürlüğü 2960 x 1440 Piksel
Ekran Teknolojisi Gorilla Glass 5 AL7000 Series
Ekran Tipi PLS Dokunmatik

Bağlantı Arayüzleri
USB 3.1

Kamera
Arka Kamera 12 MP x 12 MP
AutoFocus
Flaş
Ön Kamera 8 MP

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X