Samsung Galaxy S9 Plus Ve İphonex Kıyaslama
0
iphone x galaxy s9 plus

 

Samsung’un son model telefonu Galaxy S9 Plus tasarım olarak daha önceki modellere benzese de performans açısından diğer modellerden ayrılmaktadır. En büyük rakibi Apple ise son modeli iPhone X ile Samsung’a meydan okumaktadır. Peki, bu iki telefon arasındaki farklar nelerdir? Samsung Halaxy S9 Plus ve İphonex karşılaştırma yaparsak aradaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz:

Tasarım: Samsung Galaxy 9 Plus, 6.2 inç bir ekrana sahip iken iPhone X, 5.8 inç boyutundadır. Galaxy S9 Plus’ta ekran ve kasa oranı % 83.61 iken iPhone X’te ekran-kasa oranı % 81.14’tür. iPhone X’te 3D Touch teknolojisi tercih edilirken, Galaxy S9 Plus’ta bu özellik bulunmamaktadır. Bu telefonlar ağırlık bakımından da birbirinde ayrılmaktadır.

iPhone X, 174 gramla Galaxy S9 Plus’a göre daha hafiftir. Galaxy S9 Plus 189 gr ağırlığa sahiptir. Samsung Galaxy s9 Plus ve İphonex kıyaslama yazısına telefonun performans özelliklerini karşılaştırarak devam ediyoruz.

Performans: Galaxy S9 Plus, Snapdragon 845 işlemci kullanırken, iPhone X modelinde A11 Bionic işlemci tercih edilmektedir. iPhone X’in bu işlemcisi 2.4 GHz kapasiteli ve 6 çekirdekli yapıya sahipken, Galaxy S9 Plus’ın Snapdragon 845 işlemcisinde 2.8 GHz hızına sahip 8 çekirdek bulunmaktadır. Ayrıca Galaxy S9 Plus’ta 6 GB RAM‘e yer verilirken, iPhone X’te 3 GB RAM bulunmaktadır.

Pil Kapasitesi: Samsung Galaxy S9 Plus model telefonda 3500 mAh‘lik pil tercih edilirken, Apple’ın iPhone X modelinde 2717 mAh kapasiteye sahip batarya tercih edilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X