T-Mobile 5G telefonlar geliyor, işte duyduklarımız
0

Yeni nesil ağ teknolojisi 5G akıllı telefonlarımızı kullanırken yıldırım hızında veri indirmemize yardımcı olacak teknoloji ve açıkçası hepimizi heyecanlandırıyor.

T-Mobile yalnızca 5G şebekesinde çalışacak ve ağın tasarımından ötürü diğer taşıyıcılardan farkı burada.  Yüksek frekanslı milimetre dalga (mmWave) bantları üzerinde çalışacaktır.

Samsung Galaxy S10 5G için henüz resmi bir çıkış tarihi belirlenmemiş olsa da Verizon kullanıcılarına Snapdragon 855 çip ile sunulacağı bekleniyor.

T-Mobile şu anda çalışıyor: ilk 5G ağlarını güçlendirmek için düşük bantlı (600MHz altı) bir spektrum. MmWave’in tersi – yüksek frekanslı ağlara göre daha az hız, ancak daha iyi kapsama için daha fazla aralık sunması bekleniyor.

Şuan Amerika’da kullanılan sistemin tüm dünyaya en kısa sürede yayılması bekleniyor.  Yeni nesil katlanabilir telefonlarda 5G uyumlu serilerin piyasaya çıkması an meselesi ve hızlı veri indirmek için sistemin yaygınlaşması bekleniyor.

Ülkemizde de sabırsızlıkla beklenen 5G teknolojisi ile ilgili markaların son durumları nedir?

Apple,Google,Nokia,Honor,Htc,Huawei,LG,Motorola, Lenovo,Samsung,Sony, XIAOMI gibi telefon firmaları 5 G telefon teknolojisini kullanacağı yeni nesil cihazları piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Örneğin Çinli üretici Xiaomi Mi Mix 3 –  5G özellikli olarak duyurdu.  Sony 5 G Xperia, Samsung Ceo’su Dong-Jin Koh basın toplantısında 5G özellikli birden fazla cihaz beklenmemiz gerektiğine dair mesajlar verdi.  Motorola 5G destekli Moto  Z3 arkasına takılan bir aparat ile 5G özelliğine kavuşabiliyor.  Yeni cihazlar bekleniyor.  Lg G8 ThinQ ve Nokia’da da 5G teknolojisi  ile ilgili  hareketlenme görülüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X