Yeni Iphone Telefonlar Ve Tasarım Özellikleri
0

Iphone şüphesiz kullanıcısına sunduğu tasarım gibi birçok farklı özellik ile farklı marka telefon tercih etmelerine fırsat vermiyor. Yeni Iphone telefonlarda geliştirilen tasarım özelliklerine göz gezdirdiğimizde üç objektifli kamera özelliği dikkatimizi çekiyor.

İkiz lensli arka kameralar yeni teknoloji de takoz diye nitelendirdiğimiz telefon kategorisine girmeye başladı.  Hızla gelişen teknoloji Android telefonun arkasında üç lensin olacağının mesajlarını veriyor. Apple gibi büyük firmalar sektörü canlandıracağa benziyor.

Yeni Iphone daha küçük olacağına dair sızan haberler var. Apple analisti   Ming-Chi Kuo ve Iphone kamera lenslerini yapan Largan Precision basına verdikleri  demeçlerde üçlü lens ile kapasiteyi artıracağının  sinyallerini veriyor.

Katlanabilir akıllı telefon teknolojisinde gelişmelere öncelik eden Iphone, ekran katlandığında cihazın açılma  ve kapanmasını  kontrol edecek bir mekanizma olacağını belirtiyor.

Telefonlarda yer alan Çentik özelliği “birçok markanın kullanıcı  geri  dönüşlerini de  göz önüne alarak”  ortadan kalkıyor gibi…  Apple yeni Iphone telefonlarda çentik özelliğini kaldırdığında kamera yüz tanıma modülü ile kombinasyon gibi  birçok özelliği etkileyecek gibi  görünüyor.  Sensörlerin yerleştirilebileceği pikseller arasındaki mikroskobik açıklıklara sahip göstergeler ile ilgili patentle mümkün  olabilir. Bu şekilde Sensörlerin ekranın içine gömülebileceği öngörülüyor.

Iphone geliştirilen yeni özelliklerinden bir diğeri de su geçirmez özelliğinin gelişimi ile ilgilidir. Ve sızan haberler Iphone tasarımını etkileyecek ve değişiklik ya da yenilik her ne derseniz farklılaştıracağa benziyor.

Apple katlanabilir bir telefon tasarımı konusunda patent başvurusunda bulundu.  Esnek, menteşeli bir ekrana sahip cihaz  yuva kısımları birbirine döndürüldüğünde, esnek olan cihaz bükülebiliyor.

Yeni Iphone telefon  teknolojisi  rakiplerini zorlayacağa benziyor.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X